Oferta Warsztatów

Nasze warsztaty realizujemy w szkołach w ciągu roku szkolnego w formie 2 Modułów -Jesień (I semestr) oraz Wiosna (II semestr). Jeden moduł zawiera 12 spotkań w semestrze, 1 spotkanie raz w tyg.

.

.

Robotyka i programowanie dla klas 1-3 -zajęcia dla dzieci 7-9 latMały Odkrywca
Na zajęciach powstają projekty robotów i maszyn oraz pierwsze programy komputerowe. Dzieci wykorzystują  zestawy lego WEDO, WEDO 2, Tablety, oraz programują w języku Scratch,  zapoznają się z zasadami  działania drukarki 3d, projektują i drukują projekty na drukarce 3D. Czas trwania 70 min.

.

.

Robotyka i programowanie dla klas 4-8 – zajęcia dla dzieci 10-15 latMłody Konstruktor
Na zajęciach powstają bardziej skomplikowane i zaawansowane pod względem technicznym roboty i maszyny do dyspozycji uczestnicy wykorzystują zestawy LEGO MINDSTORM, LOFI ROBOT, ARDUINO, oraz rozwijają programowanie w języku Scratch, Python, zapoznają się z zasadami  działania drukarki 3d , projektują i drukują projekty na drukarce 3D. Czas trwania 70 min.

.

.

Kodowanie w aplikacji Swift Playgroundszajęcia dla 4-8

Poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych w towarzystwie Byte w specjalnie zaprojektowanym środowisku graficznym z wykorzystaniem Ipada, uczestnicy uczą się logicznego myślenia i cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia zaplanowanego celu. W języku Swift od samego początku uczniowie poznają ten sam język programowania, z jakiego korzystają profesjonaliści tworzący zaawansowane aplikacje. Kierują postacią w trójwymiarowym świecie za pomocą prawdziwego kodu, a następnie przechodzą do bardziej zaawansowanych zadań w kolejnych lekcjach. Bardziej zaawansowane zadania, oferują użytkownikom programowanie  dronów i robotów marki LEGO, Sphero, Jimu Robots, itp. Pracując z prawdziwym kodem, który można swobodnie przenosić do środowiska Xcode i odwrotnie, mamy możliwość sprawdzenia własnych pomysłów za pomocą profesjonalnych narzędzi, w których powstają prawdziwe aplikacje na Maca i iOS.  Więcej informacji o Swift znajdziesz pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=UkxoTeonQ9M Czas trwania 45 min.

.

.

.


O naszych warsztatach…

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na pozalekcyjne płatne edukacyjne  warsztaty informatyczne z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO oraz Projektowania  i druku modeli 3D. Na naszych zajęciach dzieci budują i programują  prawdziwe roboty oraz mechanizmy, które będą wykonywały określone zadania oraz stworzą własne programy i gry komputerowe przy użyciu podstaw różnych języków programowania do wyboru takich jak Scratch, Pyton. Do dyspozycji uczestników warsztatów  będą zestawy LEGO WEDO, WEDO 2,  (dla starszych uczniów) LEGO MINDSTORM EV3,  LOFI ROBOT, ARDUINO. 
    Korzystamy z programów opracowanych  przez ekspertów od robotyki oraz pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, których łączy zapał do odkrywania dziecięcych talentów.
    Nasza firma posiada kilkuletnie doświadczenie. Organizowane przez nas moduły semestralne oraz akcje warszawskie Lato, Zima w mieście cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem.  Dbamy o to aby warsztaty  miały za zadanie wspierać rozwój dziecka, dlatego dostosowujemy optymalny rodzaj konstrukcji oaz język programowania do wieku uczestników. Uczestnicy warsztatów pracując w grupie wspólnie zwiększają wiedzę i doświadczenie, w myśl powiedzenia: „co dwie głowy, to nie jedna”. Ta forma aktywności dzieci i młodzieży w dzisiejszych czasach, dostarcza bodźców aktywizujących i sprzyja uspołecznieniu uczestników grupy.